SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Supkoppar 4572332
nr 457 2332
Supkoppar
2 st, Silver, 1800-talets början,
Utrop:
500 kr
Såld:
550 kr
måndag 19 mars 2007
kl 16:25:31
16/3 13:12:57
500 kr
19/3 16:06:40
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver